Atrakcje okolicy: Szaflary


Gdy już zarezerwują Państwo nocleg w naszych pokojach w "Borowym", serdecznie polecamy udać się do znajdujących się nieopodal Szaflar. Ta niewielka, podhalańska wieś, kryje wielkie atrakcje: kompleks wód termalnych „Gorący Potok”, miejsce sprzyjające przede wszystkim odprężeniu i relaksowi, jednak nie tylko. Z Ośrodkiem "Borowym” sąsiadują także Termy Szaflary: najstarsze kąpielisko na Podhalu.

Szaflary – urlop z dziećmi

Całoroczne baseny termalne w Szaflarach zapewnią rozrywkę zarówno starszym, jak i młodszym turystom. Jest w czym wybierać – „Gorący Potok” to kompleks 22 basenów, strefy SPA oraz licznych atrakcji dla dzieci. Obszar rekreacyjny obejmuje 10 niecek basenowych, zróżnicowanych pod względem kształtu i wielkości. Dodatkową atrakcją jest ich nazewnictwo, zaczerpnięte z góralskiej gwary:  można bawić się w Wartkim Potoku, Ślebodnym Boniorze czy Zawaterniku przy Smreku. Dwie ogromne zjeżdżalnie, czynny od maja do października park linowy, najwyższa w Polsce drewniana huśtawka Big Swing, Wodne Przedszkole, domki, fontanny, Bawialnia – to wszystko i wiele więcej czeka na najmłodszych turystów.

Termy: dla zdrowia i relaksu

Spragnionym zregenerowania sił i chwili wytchnienia, polecamy strefę wellness&spa, w której m.in. można zażyć kąpieli borowinowych, skorzystać z sauny czy jacuzzi. Szczególnie wymagający turyści mogą zdecydować się na relaksacyjny masaż całego ciała „Szaflarskie odprężenie” – wykonany ciepłym, naturalnym olejem sandałowym, w połączeniu z zabiegiem odmładzającym twarz, tzw. „liftingiem bez skalpela”! To jeszcze nie wszystko. „Gorący Potok” wykorzystuje unikalne właściwości wody termalnej z lokalnego odwiertu, którą cechują wysoka zawartość siarki dwuwartościowej, niska mineralizacja oraz wysoka temperatura przy wypływie. Krótko mówiąc: woda w Szaflarach, nieuzdatniana chemicznie, słynie ze znakomitych właściwości leczniczych. Kompleks basenów termalnych idealnie łączy zatem aktywny wypoczynek z balneoterapią.

Wszystkim Gościom naszych ośrodków wypoczynkowych w Białym Dunajcu i Szaflarach gwarantujemy zniżki na zakup wybranych biletów do Term Szaflary i Gorącego Potoku! Cennik dostępny jest na stronie internetowej term Gorący Potok oraz Term Szaflary.